Back to All Events

Ti 15.1. MiB Recruiting Coffee

Oletko innostunut MiBin toiminnasta ja haluaisit mukaan suunnittelemaan ja toteuttamaan tulevaa toimintaamme? 

Tule mukaan vapaamuotoiseen tilaisuuteen kuulemaan MiBin toiminnasta sekä juttelemaan kanssamme siitä, mitä aktiivina oleminen tarkoittaa ja kuulemaan nyt avoinna olevista rooleista!

MiBin aktiivit ovat yhdistyksen toiminnan ydin, ja Helsingissä aktiiveina toimii yli sadan äidin upea joukko. Yhdessä järjestämme MiBin tapahtumat, hoidamme viestintää ja yritysyhteistyötä sekä ajamme meille tärkeää työn- ja perheen yhteensovittamista eteenpäin yhteiskunnassa. Yhdistyksemme aktiivina pääset luomaan uusia kontakteja työelämässä ja tekemään yhteistyötä muiden urasuuntautuneiden äitien kanssa.

Aika: tiistai 15.1.2019 klo 11-12
Paikka: Cafe Veranda, Finlandia-talo, Helsinki
Lapset: Tervetulleita!